باور غلط 1: کرونا فرقی با آنفلونزا ندارد

آنفلونزا سالانه جان تعداد زیادی را میshy;گیرد اما این حقیقت که برای آن واکسن داریم و آگاهی ما درمورد ویروس بیشتر است باعث میshy;شود این بیماری بیشتر قابل درک باشد.

با این حال، اگرچه آنفلونزا و ویروس کرونا هردو مشکل تنفسی ایجاد میshy;کنند، از هم متمایز هستند.

باور غلط 2: ویروس کرونا فقط افراد مسن را درگیر میshy;کند

با اینshy;که اکثر افراد مبتلا به ویروس کرونا دچار بیماری خفیف و بدون مشکل میshy;شوند، سازمان جهانی بهداشت گزارش میshy;دهد که حدود 14 درصد از مبتلایان دچار بیماری شدید میshy;شوند و به بستری شدن نیاز دارند و 5 درصد به بخش مراقبتshy;های ویژه منتقل خواهند شد.

اگرچه افراد مسن و کسانی که سیستم ایمنی ضعیف دارند بیشتر در معرض خطر بیماری شدید قرار میshy;گیرند، جوانان نیز از این وضعیت مستثنی نیستند.

درواقع، دادهshy; های مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا نشان میshy;دهد در ایالت متحده، از بین حدود 2500 فرد مبتلا به ویروس کرونا که سنشان مشخص بود، 29 درصد بین 20 تا 44 سال سن داشتند.

باور غلط 3: تا زمان کشف واکسن هیچshy;کاری از دست ما ساخته نیست

ما میتوانیم با رعایت پروتکل های بهداشتی احتمال مبتلا شدنمان را کمتر بکنیم یا به صفر برسونیم

باور غلط 4: این ویروس توسط انسانshy;ها ساخته شد

با اینshy;که ویروس کرونا که باعث بروز ویروس کرونا میshy;شود جدید است، سایر ویروسshy;های کرونا (شامل ویروسshy;هایی که باعث ابتلای افراد به سارس و مرس شدند) طی سالshy;های اخیر باعث بروز بیماری در انسانshy;ها شده shy;اند.

به shy;علاوه، هیرش میshy;گوید بعضی ویروسshy;ها در خفاش از نظر ژنتیکی میshy;توانند منجر به بروز پاندمیshy; های بعدی شوند.

هیرش گفته: <<به نظر من این فکر که ویروس جدید کرونا یک سلاح بیولوژیکی است که از کنترل خارج شده یا ساختهshy; ی بشر استنوعی مکانیزم دفاعی روانی استتا بهتر بتوانیم این پدیده را درک، قبول و تایید کنیم. باعث میshy;شود مردم دنیا راحتshy;تر این مشکل را درک کنند، آرامش کاذب به دست آورند و خود را دربرابر کسانی که قرار دهند که به باور آنshy;ها این ویروس را ایجاد کرده shy;اند.>>

او توضیح میshy;دهد واقعیت امر این است که ما انسانshy;ها موجودات بیولوژیکی هستیم که در دنیا به همراه سایر موجودات بیولوژیکی زندگی میshy;کنیم و همیشه روی آنshy;ها کنترل نداریم.

او میshy;گوید: <<خفاشshy; ها کنار انسان و ویروس در بدن خفاش زندگی میshy;کند. کسی که 12000 کیلومتر دورتر دچار بیماری میshy;شود، سلامت او مستقیما به سلامت من مربوط است. این دنیایی است که باید با آن روبه shy;رو شویم و باید این واقعیت را بپذیریم که ما با زندگی در این سیارهshy; ی کوچک و پرجمعیت دربرابر برخی عوامل آسیبshy; پذیر هستیم.>>

اما شاید باور داشتن به تئوری توطئه shy;ی ویروس کرونا چندان غیرطبیعی نباشد. او میshy;گوید با اینshy;که اعتقاد افراد به این تئوری دلایل مختلف دارد، شواهد نشان میshy;دهد تئوری توطئه ریشه در بیshy; اعتمادی دارد.

پیر گفته است: <<اگر افراد (براساس تجارب شخصی، باورهای ی و غیره) به منابع خبری اعتماد نداشته باشند، دربرابر اطلاعات نادرست آسیب پذیر خواهند شد. البته اطلاعات نادرست زیادی در دنیا وجود دارد و تئوری توطئه در فضاهای مختلف، بهshy; خصوص فضای آنلاین، شاخ و برگ پیدا میshy;کند.>>

او در ادامه افزود: <<مایلم بگویم، افرادی که نظریهshy; پرداز این تفکر هستند درواقع بیشتر دنباله shy;رو هستند تا نظریهshy; پرداز. آنshy;ها اطلاعاتی را که از قبل وجود دارد براساس پیشshy;فرضshy; ها و جانبداری shy;های خود دستکاری میshy;کنند.>> او توضیح میshy;دهد با وجود اطلاعات نادرست فراوان در کنار اطلاعات موثق در فضای آنلاین، جستجو برای پاسخ به shy;صورت آنلاین تبدیل به <<سوگیری تایید>> شده است.

باور غلط 5: دولت و دانشمندان حقیقت را پنهان میshy;کنند

ایا بنظر شما دولت و دانشمندان میتوانند با یدن این همه مرگ و میر که اتفاق می افتد میتوانند حقیقت را پنهان کنند

قطعا جواب خیر هست و انها هم مثل ما انسان هستند و میکوشند که داروی ان را بسازند یا تهیه فرمایندلبخند

5 باور غلط در مورد کرونا

راه های پیشگیری از ابتلا به کرونا

علائم ویروس کرونا (کلی)

کرونا چیست و چند نوع دارد

اصلا معنای ویروس چیست؟؟

میshy ,کرونا ,ویروس ,باور ,بیماری ,های ,ویروس کرونا ,باور غلط ,میshy دهد ,انسانshy ها ,اینshy که

مشخصات

آخرین ارسال ها

خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

هایپر سونیک sobitarh وب عمومی (همه چیز در یک نگاه) فروشگاه ساعت مچی digital مطالب اینترنتی سها دل mydentist icema rotelafe